Přepravní služby

Přepravní služby a společnosti

Brněnské depo PPL se dočkalo rozšíření i nejmodernějších technologií

Napsal admin • Říj 11th, 2010 • Rubrika: PPL

Brno, 13 července 2009 – Společnost PPL CZ, člen skupiny Deutsche Post DHL a systémový partner DHL, dnes zprovoznila rozšířenou část svého brněnského terminálu, které je jedním z páteřních dep. Společnost očekává, že tento krok významně přispěje k navýšení jejích kapacitních možností a současně umožní zlepšit kvalitu služeb ve všech produktech.
Stavební práce na rozšíření depa začaly v září 2008. Stávající terminál byl zvětšen o nové křídlo, další prst a tunel s pásovým dopravníkem. Nové depo s unikátním konstrukčním řešením má nyní dvojnásobnou plochu a je tak připraveno ještě lépe vyhovět požadavkům klientů.
„Věříme, že rozšíření nového depa významně podpoří naše obchodní aktivity v regionu jižní Moravy. Technické i provozní možnosti nového depa nám umožní ještě více zkvalitnit a zrychlit některé naše procesy. Budeme schopni nabídnout našim zákazníkům více kapacity v průběhu celého roku, což určitě ocení zejména v sezónních špičkách, kdy nabídneme dostatečný prostor pro jejich obchod s logistickou podporou odpovídající více jejich potřebám,“ říká Marek Kuběna, regionální ředitel PPL pro jižní Moravu.
Budova depa je vyřešena unikátní konstrukcí zavěšení dopravníků, pásů a technologií ze stropu haly pro maximální využití prostoru. Dodavatelem nejmodernější technologie s botičkovým třídičem je nizozemská firma Van Riet. Depo zaujímá plochu 18 822 m² a je tvořeno dvěma křídly se 107 vraty pro nakládku a vykládku dodávek. Obě křídla jsou propojena jedinečným, 45 metrů dlouhým technologickým tunelem, ve kterém se nachází přepravní systém. Díky technologický inovacím může nyní depo zpracovat třicet tisíc balíků denně. Ačkoliv celková délka pásů v brněnském terminálu se blíží jednomu kilometru, cesta balíku od vykládky po vykládku trvá jednu minutu.
tisková zpráva
2/2
Marek Kuběna doplňuje: „Vystavěli jsme 45 metrový tunel, ve kterém je nainstalována nejnovější technologie, která přepravuje balíky z jedné haly do druhé. Samotná instalace technologie do tunelu byla velmi náročná. Musel být stanoven postup v součinnosti se stavbou a montáží, kdy jednotlivé díly linky musely být stěhovány jeřábem do tunelu v přesném pořadí, aby se mohli průběžně montovat.“
Rozšíření depa v Brně také povede ke zvýšení počtu manipulačních dělníků, kteří budou zabezpečovat vysoký standard služeb společnosti PPL.

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.