Přepravní služby

Přepravní služby a společnosti

Investice podpoří rozvoj GW ČR

Napsal admin • Říj 11th, 2010 • Rubrika: Gebrüder Weiss

Na tiskové konferenci 3.června v Tančícím domě v Praze se prezentovaly několikamilionové investiční a rozvojové plány GW v České republice. Touto dobou také vyhledává Harald Prohaska, ředitel GW v České republice vhodné pozemky.

Česká filiálka rakouského přepravního a logistckého koncernu Gebrüder Weiss dosáhla v roce 2007 obratu 53 milionů EUR. Oproti roku 2006 to znamená nárůst o 31 procent. Výsledek české pobočky významně přispěl k dobrému výsledku celého koncernu – navýšení celkového obratu o 9 procent. Specialista na přepravy a logistiku ve střední a východní Evropě realizoval celkový obrat EUR 950 milionů, se stabilním cashflow přes EUR 55 milionů.

Přibývají logistická řešení
V České republice provozuje Gebrüder Weiss pět filiálek s 240 zaměstnanci a 14 000 m2 skladové plochy. K rychlému rozvoji filiálek přispěly všechny profitové oblasti: vedle pozemních přeprav také komplexní logistická řešení a stejně tak i námořní a letecká přeprava. Celkově přepravila firma Gebrüder Weiss v České republice v roce 2007 více než 500 000 zásilek o celkové hmotnosti okolo 300 000 tun. Dále pak došlo k obnovení certifikátu TAPA v České republice.

Celokoncernově mají mezinárodní přepravy s 30 procenty největší podíl na obratu, avšak oblast komplexních logistických řešení hraje se svými 28 procenty stále silnější roli. Důvod vidí ředitel Harald Prohaska ve zvýšených požadavcích trhu a ostřejší konkurenci, se kterými jsou zákazníci konfrontováni: „Naše logistická řešení pomáhají našim zákazníkům snižovat náklady a optimalizovat procesy v rámci dodavatelského řetězce (supply chain). To je naší konkurenční výhodou. Máme know-how a síť, takže můžeme rozvíjet a nastavovat individuální logistická řešení pro naše zákazníky.”

Síla v regionech
Po investiční ofenzivě ve výši EUR 150 mil. v letech 2005 až 2007 máme k dispozici dalších 51 milionů EUR pro východní Evropu, které nás ještě více přiblíží k zákazníkům. Za účelem zhuštění sítě GW jsou plánovány další investice s budováním pracovišť nejen v České republice ale i v Bulharsku, Chorvatsku a Slovinsku. Dále máme v plánu výstavbu moderních spedičních terminálů v Rumunsku a na Slovensku.
„Investujeme ve východní Evropě, tak abychom mohli našim zákazníkům nabídnout uvnitř naší bezešvé organizace více cest k řešením”, říká regionální ředitel Reinhold Grasser. „ V popředí stojí technicky silná a výkonná logistická síť. Podporou jí je naše firemní kultura. GW si uchovala působení v duchu rodinné firmy – ačkoliv jsme globálním hráčem. U nás stojí člověk v centru zájmu, jak zákazník, tak zaměstnanec, který má největší zásluhu na našem úspěchu”. V roce 2007 vytvořila přes 500 let stará firma 300 nových pracovních míst.

Celosvětový růst
Velmi spokojeně působí ředitel Air & Sea Heinz Senger-Weiss v souvislosti s rozvojem svého odvětví:  „Ve spojení s naším partnerem Röhlig jsme dokázali vytvořit obrat ve výši 270 mil. eur. Všechny části naší celosvětové sítě se uspokojivě rozvíjí.” Naše síť se stále rozšiřuje. 30 zaměstnanců námořní a letecké divize v Praze, Brně a Ostravě dosáhlo poprvé v historii české organizace obrat přes EUR 20 mil., což je o 45% výše než v předchozím roce”, říká Senger-Weiss.

Koncern Gebrüder Weiss
Koncern Gebrüder Weiss s hlavním sídlem v Lauterachu (Vorarlberg) zaměstnává přes 4.700 spolupracovníků ve 132 pracovištích na celém světě. Ve střední a východní Evropě je GW zastoupena v Rakousku, Švýcarsku, Německu, České republice, Itálii, na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Bulharsku, Rumunsku a na Ukrajině. V hospodářském roce 2007 dosáhla logistická společnost obratu ve výši 950 mil. eur.

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.