Přepravní služby

Přepravní služby a společnosti

Společnosti DHL a PPL otevírají moderní distribuční terminál v Hradci Králové

Napsal admin • Říj 11th, 2010 • Rubrika: DHL

Hradec Králové se stal dalším městem nové terminálové sítě společností DHL a PPL. Jde již o pátý společný terminál těchto logistických společností na území České republiky. DHL i PPL si od tohoto kroku slibují zvýšení kapacity, modernizaci současného zařízení, ale hlavně zrychlení a zkvalitnění služeb.

Nový terminál v Hradci Králové je reakcí na stále rostoucí objem přepravy zásilek při optimálním navyšování kvality služeb zákazníkům. Hradecký terminál je dalším krokem společné politiky DHL a PPL, jejímž cílem je vybudovat silnou společnou síť terminálů, které se stanou pilířem moderního distribučního systému. V předešlých letech byly úspěšně zprovozněny tyto moderní terminály v Českých Budějovicích, Teplicích, Plzni a Olomouci.

„Hradecký terminál je přímo šitý na míru provozním procesům DHL i PPL, díky čemuž se zkracuje délka procesu a zákazník jednak obdrží zásilku dříve, ale také ji může později odevzdat do systému,“ říká Pavel Šmejkal, provozní ředitel DHL Express v České republice a dodává: „Terminál se navíc nachází v průniku dopravního napojení směr Pardubice a nového přivaděče na dálnici D11 a samozřejmě s velmi dobrým spojením na Hradec Králové.“

V rámci firemní strategie Gogreen s cílem snižovat emise CO2 byl v novém terminálu v Hradci Králové naistalován moderní systém řízení osvětlení, který na základě vyhodnocení sensoru zavěšených v hale řídí příkon do jednotlivých svítidel tak, aby bylo zajištěno osvětlení dle stanovených standardů.

Pavel Horák, generální ředitel společnosti PPL CZ doplňuje: „Můžeme tak lépe reagovat na sezónní špičky a zejména v období Vánoc nabídnout kvalitnější servis zákazníkům. Každá uspořená minuta je pro nás důležitá. Královehradecký region je po Praze a Moravě navíc obchodně nejúspěšnější. “

Výběr vhodné lokality pro nový terminál probíhá na základě důkladné studie, kde je zohledněna strategie rozvoje společností, poptávka a potenciál regionů, dopravní infrastruktura, návaznost na existující síť terminálů a také profitabilita. Terminál v Hradci Králové se rozkládá na ploše 30 000 m2 a disponuje kapacitou 6200 balíků / hodinu. Terminálem ročně projdou téměř 2,9 miliony balíků PPL a bezmála 208 tisíc kusů zásilek dalších přepravních systémů DHL. Ve dvou směnách je přímo na hradeckém terminálu zaměstnáno přes 110 lidí. Investice do budovy se pohybují kolem 198 milionů korun.

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.