Přepravní služby

Přepravní služby a společnosti

Stabilita ve společnosti Gebrüder Weiss

Napsal admin • Říj 11th, 2010 • Rubrika: Gebrüder Weiss

Podle předběžných výsledků ukončila přepravní a logistická společnost poslední účetní rok s nárůstem obratu o téměř 4,5 procent.

Vídeň, 11. března 2009 – Podle předběžných výsledků zaznamenala společnost Gebrüder Weiss (GW) svým obratem 990 mil. EUR mírný nárůst, který je převážně výsledkem činnosti z prvních tří čtvrtletí. Všechny plánované investice zahrnující částku přibližně 49 mil. EUR byly realizovány se stabilním podílem vlastního kapitálu činícím více než 50 procent. Cash flow se pohybuje výrazně nad 50 mil. EUR.

„Zdravý ekonomický základ společnosti Gebrüder Weiss má právě v této složité době velký význam. Před aktuální výzvy se stavíme s odvahou, důsledností a nadějí”, říká předseda představenstva Wolfgang Niessner. „Podle prvních výpočtů jsme v minulém roce dosáhli obratu ve výši 990 mil. EUR. To je nárůst o 4,5 procenta”, informuje dále Niessner.

Tvorba hodnot v detailech: Největšího 40procentního podílu bylo dosaženo v oblasti pozemní přepravy, z toho 28 procent činí mezinárodní pozemní přeprava. Dalších 13% je výsledkem letecké a námořní přepravy. Důležitou roli hraje se svými 26 procenty také oddělení logistiky. Vedle spedice a logistiky je sekce přepravy balíků doplňující podpůrnou částí úspěchu koncernu. Služba společnosti Gebrüder Weiss zabývající se přepravou balíků nabízí ve většině rakouských spolkových zemích služby DPD. „V posledním roce jsme byli opět schopni zvýšit obrat za přepravu balíků na 126,2 mil. EUR”, říká šéf resortu Peter Kloiber.

Investiční program zůstává beze změny
„Nadále setrváváme u našeho programu investic ve střední a východní Evropě, který zahrnuje částku 100 mil. EUR. V letošním roce otevřeme nová logistická střediska v Bukurešti a v Senci. Koncepty plánované pro sídla v Bělehradě, Sofii a Záhřebu jsou nyní ve fázi prověřování, příslušné rozhodnutí by mělo padnout ještě letos“, informuje předseda představenstva. Celkem jsou pro letošní rok plánovány investice ve výši 34 mil. EUR. Navíc bude v roce 2009 dokončen nový terminál v rakouském městě Maria Saal a část firemní centrály ve Vorarlbergu se přestěhuje do nového sídla.
Finanční ředitel Wolfram Senger-Weiss, který odpovídá také za oddělení Mergers and Acquisitions, dodává: „V rámci naší jednotné strategie růstu považujeme akvizice  za smysluplné doplnění činnosti. V posledním roce jsme se především snažili rozvíjet naši účast na švýcarském trhu. Počátkem roku 2008 jsme v Curychu převzali Freight Factory a Aersped a o něco později DescaTrans a MSV v Basileji.” Kromě toho bylo v prosinci roku 2008 zprovozněno nové logistické centrum GW ve městě Pratteln u Basileje: „Tímto mají naši zákazníci k dispozici kompletní paletu služeb na švýcarském trhu”, říká dále Senger-Weiss. „Navíc jsme převzetím sekce pozemní přepravy Hellmann rozšířili naše působení na českém trhu”, informuje finanční ředitel.

Spolehlivá celosvětová síť
Heinz Senger-Weiss, ředitel oddělení Air & Sea, je s předběžným výsledkem avého sektoru spokojený: „Společně s naším partnerem joint venture Röhlig jsme byli schopni docílit v celé síti společného obratu ve výši 294 mil. EUR. Konsolidovaný obrat společnosti Gebrüder Weiss Air & Sea činil v roce 2008 zhruba 201 mil. EUR.” V posledním roce jsme byli zaměřeni především na stanovení strategických cílů a stálé jednotné budování struktur společnosti GW. Tomu odpovídá nárůst počtu zaměstnanců v roce 2008, který činil 14%. Společně s německým partnerem joint venture Röhlig jsme v hlavních městech Japonska a Thajska otevřeli nové kanceláře.

V rámci rozšíření mezinárodního sítě je v roce 2009 plánován vstup na indický trh. Na začátku roku získala společnost Röhlig 50procentní podíl ve společnosti Tricon Shipping Pvt. Ltd. v Čennaí. Přikoupený podnik je se svými 150 zaměstnanci na 16 pracovištích jednou z předních leteckých a námořních spedičních společností na tomto subkontinentu. Gebrüder Weiss přebírá polovinu podílů společnosti Röhlig a vlastní 25 procent základního kapitálu společnosti Tricon. „Tímto krokem jsme se trvale etablovali na nejdůležitějším rozrůstajícím se trhu v Asii”, říká ředitel oddělení Air & Sea.

Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.